KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13372001
nr 1337 2001
Väinö Paris
(1921-2001), Finland
Oljemålning, Åkerlandskap. Signerad, daterad -78. Olja på pannå, 57x60 cm
Väinö Paris, finländsk bildkonstnär född 1921, död 2001.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:42:17
4/7 09:03:44
Väinö Paris
Läs mer om Väinö Paris